Bardzo miło nam poinformować Państwa, że w dniu dzisiejszym podpisaliśmy umowę z firmą Teresa Półtorak.
W ramach umowy zostaną wybudowane odcinki sieci wodociągowej w następujących miejscowościach:
W ramach umowy zostaną wybudowane odcinki sieci wodociągowej w następujących miejscowościach:
„Rozbudowa infrastruktury wodnej na terenach wiejskich gminy Kazimierza Wielka” Związek Międzygminny „Nidzica” w Kazimierzy Wielkiej realizuje zadanie w ramach inwestycji – B3.1.1 „Inwestycje w zrównoważoną gospodarkę wodno-ściekową na terenach wiejskich” objętej Krajowym Planem Odbudowy i Zwiększania Odporności. W dniu 27.03.2026 r. podpisano umowę nr KPOD.03.15-IW.25-0003/24 na dofinansowanie pomiędzy Samorządem Województwa Dowiedz się więcej
W dniu 22 maja 2024 roku w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach podpisano umowę pożyczki dla Związku Międzygminnego „Nidzica” w Kazimierzy Wielkiej. Pożyczka w kwocie do 1 000 000,00 zł została udzielona Związkowi na pokrycie zobowiązań finansowych związanych z realizacją zadania pn. „Przebudowa i modernizacja Dowiedz się więcej
Odnowienie i zmodernizowanie oczyszczalni ścieków w Kazimierzy Wielkiej.
W dniu 06-02-2024 roku podpisaliśmy umowę z firmą Euro – Okno Wiesław Adamski z Kozłowa na zadanie „Termomodernizacja i remont budynku administracyjno – technicznego”, na które Związek uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowity koszt zadania opiewa na kwotę 2 475 263,23 zł. Do Dowiedz się więcej
Kazimierza Wielka już po raz trzynasty świętowała Międzynarodowe Dni Kazimierzy Wielkiej, które odbyły się na stadionie „Sparty” w sobotę 20 lipca 2019 r. Na naszym stoisku wiele się działo. Informowaliśmy o naszej działalności, walorach naszej wody prosto z kranu, o przedmiotach i substancjach, które absolutnie nie można wrzucać do toalety Dowiedz się więcej