Komunikat – Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty.

Opublikowane przez Maria Makieła w dniu

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty za media.

Osoby nieuczciwe w ostatnim czasie próbują, powołując się obecną sytuację epidemiczną, wyłudzić środki finansowe wysyłając maile lub smsy informujące o konieczności zapłaty różnych zaległości np. opłat za wodę lub energię elektryczną.


W związku z powyższym Związek Międzygminny „Nidzica” informuje swoich odbiorców, iż na chwilę obecną nasi inkasenci pracują w normalnym trybie odczytując wodomierze u Państwa.

Nie wystawiamy faktur zaliczkowych.. Apelujemy, aby przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności upewnić się, iż informacja o dokonaniu zapłaty pochodzi od zaufanego źródła- sprzedawcy/ dostawcy z którym posiadacie Państwo zawartą umowę, w tym przede wszystkim sprawdzić czy wskazany rachunek bankowy należy do właściwego sprzedawcy poprzez zweryfikowanie czy na oficjalnych dokumentach (poprzednich fakturach) jest on identyczny jak na wezwaniu do zapłaty.


W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy również kontakt telefoniczny (wskazany w umowie, stronie internetowej dostawcy, bądź poprzednich wiarygodnych fakturach) z właściwym dostawcą mediów, celem potwierdzenia prawdziwości numeru rachunku bankowego.

Odbiorcy, którzy otrzymali takie widomości, powinni poinformować swojego dostawcę oraz policję.

Przykładowa treść wiadomości – PRÓBA WYŁUDZENIA ŚRODKÓW

PIENIĘŻNYCH (pisownia oryginalna):
„ZE WZGLEDU NA CZERWONA STREFE PROSIMY O WPLATE DO KONCA GRUDNIA NA KONTO BANKOWE NR 05……………………………..6081 Z DOPISKIEM WODOCIAG I NR DZIALKI. POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM DZIEKUJE WPLATA TO MINIMUM 200”

Kategorie: Informacje